Aantal inwoners
DorpAantal per 01-01-2016Aantal per 01-01-2017Aantal per 01-01-2018Aantal per 01-01-2019
Alphen1.6441.6291.6331.659
Altforst543533550551
Appeltern836848825808
Beneden-Leeuwen6.2726.3766.4606.564
Boven-Leeuwen2.2102.2092.2002.230
Dreumel3.3823.3863.3973.459
Maasbommel1.3381.3811.3681.350
Wamel2.4682.4582.4582.452
Totaal18.69318.82018.89119.073

Gemeenten staan voor grote uitdagingen

Gemeenten krijgen steeds meer en zwaardere taken. Om het uitgebreide takenpakket uit te kunnen voeren, is het van groot belang om de bestuurskracht te organiseren rond de maatschappelijke opgaven. Gemeenten kunnen dat doen door samenwerking te zoeken met inwoners, ondernemers, organisaties en andere gemeenten. 
Dat is de belangrijkste conclusie uit onderzoek dat de provincie Gelderland en de Gelderse afdeling van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) in 2014 en 2015 hebben uitgevoerd. Het onderzoek is begeleid door de commissie Sterk Bestuur. Gemeentelijke bestuurskracht is de mate waarin een gemeente de opgaven uitvoert en volbrengt. Vanwege decentralisaties, bezuinigingen, problemen met grondexploitatie, mondige inwoners, bevolkingskrimp, werkloosheid en problemen op de woningmarkt, is het er voor gemeenten niet gemakkelijker op geworden.

Meer feiten en cijfers

Heeft u gevonden wat u zocht?