Aantal inwoners
DorpAantal per 01-01-2016Aantal per 01-01-2017Aantal per 01-01-2018Aantal per 01-01-2019Aantal per 01-01-2020
Alphen1.6441.6291.6331.6591.670
Altforst543533550551564
Appeltern836848825808830
Beneden-Leeuwen6.2726.3766.4606.5646.703
Boven-Leeuwen2.2102.2092.2002.2302.263
Dreumel3.3823.3863.3973.4593.494
Maasbommel1.3381.3811.3681.3501.348
Wamel2.4682.4582.4582.4522.454
Totaal18.69318.82018.89119.07319.328

Gemeenten staan voor grote uitdagingen

Gemeenten krijgen steeds meer en zwaardere taken. Om het uitgebreide takenpakket uit te kunnen voeren, is het van groot belang om de bestuurskracht te organiseren rond de maatschappelijke opgaven. Gemeenten kunnen dat doen door samenwerking te zoeken met inwoners, ondernemers, organisaties en andere gemeenten. 
Dat is de belangrijkste conclusie uit onderzoek dat de provincie Gelderland en de Gelderse afdeling van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) in 2014 en 2015 hebben uitgevoerd. Het onderzoek is begeleid door de commissie Sterk Bestuur. Gemeentelijke bestuurskracht is de mate waarin een gemeente de opgaven uitvoert en volbrengt. Vanwege decentralisaties, bezuinigingen, problemen met grondexploitatie, mondige inwoners, bevolkingskrimp, werkloosheid en problemen op de woningmarkt, is het er voor gemeenten niet gemakkelijker op geworden.

Meer feiten en cijfers

Heeft u gevonden wat u zocht?