Aantal inwoners
DorpAantal per 01-01-2019Aantal per 01-01-2020Aantal per 01-01-2021Aantal per 01-01-2022
Alphen1.6591.6701.6741672
Altforst551564575556
Appeltern808830813811
Beneden-Leeuwen6.5646.7016.9317.000
Boven-Leeuwen2.2302.2632.2392.240
Dreumel3.4593.4943.5183.562
Maasbommel1.3501.3481.3501.350
Wamel2.4522.4542.4812.480
Totaal19.07319.32419.58119.671

Waar staat de gemeente West Maas en Waal

De hoeveelheid data in de wereld is enorm. Het dataplatform Waarstaatjegemeente bundelt, bewerkt en presenteert data van en over gemeenten voor iedereen. Op hun site vind je cijfers over alle 352 Nederlandse gemeenten op alle belangrijke beleidsterreinen. De 'dashboards' maken het makkelijk om gemeenten te vergelijken.
Neem een kijkje op www.waarstaatjegemeente.nl(externe link) en zie hoe onze gemeente ervoor staat.

Gemeenten staan voor grote uitdagingen

Gemeenten krijgen steeds meer en zwaardere taken. Om het uitgebreide takenpakket uit te kunnen voeren, is het van groot belang om de bestuurskracht te organiseren rond de maatschappelijke opgaven. Gemeenten kunnen dat doen door samenwerking te zoeken met inwoners, ondernemers, organisaties en andere gemeenten.
Dat is de belangrijkste conclusie uit onderzoek dat de provincie Gelderland en de Gelderse afdeling van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) in 2014 en 2015 hebben uitgevoerd. Het onderzoek is begeleid door de commissie Sterk Bestuur. Gemeentelijke bestuurskracht is de mate waarin een gemeente de opgaven uitvoert en volbrengt. Vanwege decentralisaties, bezuinigingen, problemen met grondexploitatie, mondige inwoners, bevolkingskrimp, werkloosheid en problemen op de woningmarkt, is het er voor gemeenten niet gemakkelijker op geworden.

Heeft u gevonden wat u zocht?