Inkoop en aanbesteding

De gemeente West Maas en Waal koopt werken, leveringen en diensten in. De inkoopprocedure wordt aanbesteding genoemd. In een aanbesteding maakt de gemeente bekend dat zij een opdracht wil laten uitvoeren en vraagt bedrijven een offerte uit te brengen. Daarbij moet een bedrijf voldoen aan eisen en voorwaarden die gesteld worden.

Lees hieronder meer over de inkoop en aanbesteding bij de gemeente West Maas en Waal. Europese en Openbare aanbestedingen worden gepubliceerd op Tenderned.

Maatschappelijk Verantwoord Opdrachtgeven en Inkopen (MVOI)

Als gemeente willen we goed voor onze omgeving zorgen. Door duurzaam in te kopen, dragen we daaraan bij. Dit noemen we Maatschappelijk Verantwoord Opdrachtgeven en Inkopen. Bij elke aankoop denken we goed na over de gevolgen voor mens en natuur. Waar het kan en de prijs het toelaat, kiezen we voor duurzame alternatieven. We kijken dus ook naar de prijs, maar nemen hierbij de levensduur van het product mee. Soms is een product bij de aankoop duurder, maar gaat het veel langer mee omdat bijvoorbeeld losse onderdelen vervangen kunnen worden. Dan hoef je niet meteen het hele product te vervangen en is het op de lange termijn juist goedkoper. Zo helpen we mee aan belangrijke doelen zoals een eerlijke samenleving, een beter klimaat en minder afval.

We focussen ons op de volgende thema’s:

  • Klimaat
    We willen onze CO2-voetafdruk verlagen en daarom willen we dat organisaties waarbij we inkopen, maatregelen nemen tegen klimaatverandering. Denk aan minder CO2, de energietransitie versnellen en duurzaam vervoer. Zo geven we invulling aan de doelstellingen uit de Koersnotitie energietransitie en circulaire economie.
  • Milieu
    Naast dat we het milieu minder willen vervuilen, willen we de leefomgeving verbeteren voor mensen, planten en dieren. Dat betekent schone lucht, water en grond en meer groen. We willen dat onze inkopen en de organisaties waarbij we inkopen, bijdragen aan deze visie. We focussen bij het thema milieu op klimaatadaptatie gebaseerd op het coalitieakkoord. Ook bouwen we voort op het biodiversiteitsplan.
  • Circulariteit
    In 2050 willen en moeten we volledig circulair zijn. Dat betekent dat we afval en grondstoffen opnieuw gebruiken. Bij onze inkopen willen we zoveel mogelijk gebruik maken van circulaire principes, zoals repareren en herbestemmen.
  • Social Return on Investment (SROI)
    Via inkoop willen we maatschappelijk waarde creëren door sociale voorwaarden te stellen. We nemen SROI al bij verschillende aanbestedingen mee. Hier willen we ons op door ontwikkelen. Daarnaast willen we gemaakte afspraken monitoren.

Als gemeente laten wij ons graag inspireren door (potentiële) leveranciers met duurzame en sociale oplossingen. Ziet u mogelijkheden of wilt u in contact komen? Stuur dan een bericht naar inkoop@westmaasenwaal.nl 

Heeft u gevonden wat u zocht?